חפצים
Website in English
חייגו עכשיו! 074-7040355
יום ב', 21 אפריל 2014 10:6 שעון ירושלים
אפריל 2014

דפדפו למטה על מנת לעיין בכתבות קודמות שפורסמו במגזין "מקו ועד תרבות" בחודשים האחרונים.
קריאה מהנה!

תחום
אזור
מהו סוד ההצלחה לסופגניות טובות וטעימות? ישנם שלושה שלבים שכדאי להקפיד עליהם בכדי שתצא סופגנייה מוצלחת: 1. לישה מספקת- מומלץ ללוש את הבצק במיקסר, ולא במעבד מזון או ביד. 2. תפיחה טובה- באופן רגיל יש להתפיח את הבצק פעמיים: פעם ראשונה מייד לאחר הלישה, ופעם נוספת את כדורי הבצק לפני הטיגון. בכל מקרה יש להתפיח את הבצק עד להכפלת הנפח. 3. טיגון נכון- במידה והשמן חם מדי, הסופגנייה תשחים מהר בעוד הבצק בפנים יישאר דביק. בכדי להבטיח שהטמפרטורה אכן נאותה, ניתן להכניס חתיכת בצק לשמן. מסביב לבצק צריכות להופיע בועות גדולות ורבות.

הכותנה כפישתן - היתכן?!


מפת שולחן מכותנה לבנה - פסים כחוליםרבים אוהבים המראה של פישתן ארוג. מהו יופיו?  לאריגה מראה לא שטוח, לא אחיד, סיבים שונים בולטים יותר מהאחרים ולא בצורה מתוכננת.
זוכרת מילדותי במזרח אירופה את מגבות הפישתן במטבח ואת המפות. יופים נשארו לי חרוטים.
 
לייצר פריטים לבית מפישתן זהו עונש למי שאמור לגהץ אותם. זאת עבודה קשה והיא בכמה פעמים אתה צריך לעבור על אותו מקום במגהץ, כדי שהתוצאה תהיה ראויה. והיום כאשר נשים וגברים עובדים הרבה מאד שעות ואישה קבועה לתחזוקת הבית לא בנמצא, אפשר להתפנק במפה מפישתן רק אם יש מישהו שתפקידו לגהץ בבית.
 
לפני שנה החלטנו ב"חפצים" שיתכן שנצליח ליצר בהודו בד כותנה אשר מראהו כמראה הפישתן, מעין "פישתן ללא העונש". נזכתי ב- KHADI ההודי. ה - KHADI הוא אריג כותנה הארוג בנולים ידניים.  בהודו משמעות השם KHADI היא "כותנה".  ב-1920 כאשר גנדי רצה לחזק את העם במאבקו הלא-אלים כלפי האנגלים הורה לייצר את ה-KHADI לתפירת בגדים כדי לא להשתמש ביבוא האנגלי.  יופיו של אריג זה דומה לפישתן - אינו אחיד.  בשנים אחרונות גילתה אותו האופנה המערבית ומחירו המריא ובצדק.
 
סינור בישול אדוםבאחד המפעלים בהם "חפצים" אורגת בדרום הודו ביקשנו לארוג כותנה למפות בשיטת האריגה של ה-KHADI, אולם לא בנולים ידניים, המייקרים את המוצר.
התאמצנו כמעט חצי שנה עד שהתוצאה הסופית יצאה נפלאה - בידקו את המפות והמפיות הלבנות עם הפסים הכחולים והאדומים ב"חפצים", הפלטמטס, הסינרים והכפפות ותווכחו איזה מראה אריג מענין יש להם - כמו פישתן !
 
מצאנו גם פיתרון כיצד אפשר - אם לא מקפידים במיוחד על טיב הגיהוץ -  לכבס ללא צורך בגיהוץ - הוציאו פריטים אלו מהמיבש מיד כאשר הם עדיין חמים וקפלו אותם יפה . היתרון הוא גם שהסיב מתנפח מהיבוש ומראהו שובה את העין.
 
המפה הלבנה דמוית בד פישתן וגם המזכירה את ה- KHADI היא תרומה ויזואלית לכל ארוחה.
 
 
הצטרפו היום בחינם וקבלו מאתנו מדי שבוע עידכונים על כתבות, מבצעים והטבות.
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
אתר זה עוצב ע"י רוני אלגביש, עיצוב פנים, עיצוב גרפי, אדריכלות, עיצוב ישראלי
דרונט בניית אתרים
All Rights Reserved to "Hafatzim" Ltd. 2014 © כל הזכויות שמורות ל"חפצים" בע”מ 2014