אודותינו

חפצים - עיצוב הבית אודותינו

“המהות אינה נמצאת בתוך הדברים עצמם, אלא במה שמתרחש ביניהם…”

– ז’ורז’ בראק

 

“חפצים” הינה חברה ישראלית המעצבת ומייצרת רהיטים, כלי בית וטקסטיל. ייחודנו בתשומת הלב לשימושיותו של האובייקט היומיומי, הפשטות העיצובית שבו, בקוויו הנקיים, ברכיביו הטבעיים ובחומריותו,  ויותר מכל – במלאכת היד שהושקעה בהכנתו. כל פריטי הריהוט, השטיחים והבדים, אביזרי התאורה, כלי הבית ושאר הפריטים טומנים בחובם מעין קסם פנימי שלא ניתן להסבירו, אך בזכותו הם משתלבים בדממה מהודרת בחלליו של כל בית.

למילה העברית “חפצים” זוג משמעויות שונות: האחת היא ‘אובייקטים’ או ‘דברים’; השנייה – ‘רצונות’ או ‘חשקים’. אנו ב”חפצים” מאמינים ששילבנו את שתי משמעויותיו של הביטוי על מנת ליצור “דברים שחושקים בהם”, שכל אחד מאיתנו מאחל לעצמו וצריך, בבתינו.

כאשר פתחנו את החברה בישראל בשנת 1993, מטרתנו היתה ליצור קו חדש של אביזרים לבית, תוך שיתוף פעולה עם בעלי מלאכה מהארץ ומהעולם במקביל. כיום, אנו מייצרים את פריטינו בישראל, במצרים, באיטליה, בהודו, בויאטנם, בתאילנד ובסין.

מוצרי “חפצים” נמכרים באתר האינטרנט www.hafatzim.com . בנוסף, “חפצים” משווקת את מוצריה גם לחברות, לבתי מלון ולמסעדות.

המשותף לכל ב”חפצים” הוא השילוב הייחודי בין הים תיכוני לבין המזרחי; בקו, בצבע ובבחירתם המרהיבה של החומרים, כל אחד ממוצרינו מתאפיין בשילוב זה. שילוב זה הוא שטומן בחובו את אותו הקסם שבאמצעותו אנו מבקשים לקיים דיאלוג שקט, הרמוני בין החפצים לבין סביבתם. זהו הדיאלוג שאנו שואפים אליו – בין אובייקט לאור, לאקלים ולדרך חיים.

בנוסף, ל”חפצים” מגזין תרבות המציע לקהל לקוחותינו קוים מנחים לטוב ביותר בתרבות העכשוית. המגזין, “מקו ועד תרבות”, עוסק בעיצוב, ארכיטקטורה, ותרבות חיים מתוך תפיסה המדגישה את האופן שבו התרבות בה אנו חיים משליכה על החפצים בהם אנו משתמשים ולהפך. המגזין מבקש להרחיב את שדה הראיה של האנשים בתחומים שונים כגון ארכיטקטורה, ספרות, מוזיקה, קולינריה ועוד ומכיל מאמרים רציניים ומעניינים פרי עטם של כותבים מקצועיים – כל אחד בתחומו.
המגזין כולל גם מדור המלצות כמעט בכל תחום בו חברה/ פרט מצטיינים בעשייתם, המגזין מכיל גם מדור טיפים מועילים וטובים בנושאים שונים ומגוונים.

יהודית בר
מנכ”ל ומייסדת

btt