מגזין "מקו ועד תרבות"

from Line to Culture – the magazine

Takeshi Ikeuchi

בית משפחה של חוואי יפני
Farm House of Wind and Fire

להעריך פשטות, חיבור טבעי לטבע
ועיצוב שרק בתרבות היפנית אפשרי.

By Tami Klein

פורסם במדור- ,

בעל חוות אורז, בני זוג בסביבות גיל שלושים, בפרבר העיר Matsuyama, מחוז, Ehime  ביפן, הזמינו את האדריכל Takeshi Ikeuchi לבנות בית המשפחה. לבעלי הבית ולאדריכל תפיסה ברורה – שילוב הטבע בחייו ובעשייתו של האדם.

לאחר שתווכחו בפשטות העיצוב הארכיטקטוני וגם בעיצוב פנים הבית ע"י הבעלים, תבינו השם שנתנו לבית (השם באנגלית בכותרת הכתבה). בסוף הכתבה ישנו ווידיאו – ואל תפספסו אותו – המסביר הבסיס התרבותי של כל העוסקים במלאכה.

הבית נבנה מעץ ארז, העובר תהליך של חיזוק באש.

הארכיטקט, התבסס על זרימת האוויר, כווני הרוחות, כווני זריחת ושקיעת השמש, כדי לנצל האקלים לטובת בני המשפחה.

אין בשתי הפסקאות מעלה מן החידוש בדגשים של שילוב הטבע לטובתו של האדם. כך נזכרתי שלפני די הרבה שנים, בשיחה עם בדואי בגליל, היה לו חשוב להדגיש בפני כיצד הבדואי, שכבר בונה את ביתו, אלו נתונים בסיסיים הוא לוקח בחשבון – כווני הזריחה והשקיעה, וכווני הרוחות, ובהתאם הוא קובע מיקום החלונות והדלתות…

פנינו לסטודיו colife3 לקבל נתונים וצילומים על עבודתם. הצילומים מדברים בעד עצמם. אין צורך בהסבר יתר. יש רק להעריך כיצד פשטות הנרתמת לצרכים הבסיסיים וההכרחיים של משפחה העוסקת בחקלאות אקולוגית, בונים אסתטיקה שלווה.

עד כמה הפשטות ראויה להדגשת תרומתה, שימו לב קוראים יקרים, לווילון בחדר הילדים – בחלקו העליון (ב-2 התמונות מעלה), כאשר, כנראה, היה חסר אורך לבד, ואולי גם רוחב, תפירת בדים דומים, לא רק מובנת מאליה, אלא גם אינה פוגמת באסטטיקה של החדר.

הווידאו המסביר תהליך הבנייה והיסודות התרבותיים והאדריכליים של :
‘Farm House of Wind and Fire’

www.colife3.com

 -הבנייה ערכה  2020/08-2021/04
Structural designer: Yuta Mino Contractor
– Doi Construction Co., Ltd.

-צילום
Shinkenchikusha Photography Department
 
Setouchi Editorial Design Institute / SETOHEN Shuhei Miyahata
 

www. ukanowa.green
www.setohen.com

      btt