מגזין "מקו ועד תרבות"

from Line to Culture – the magazine

Machiya Houses

בתי עץ עירוניים מסורתיים

בתי מלון בוטיק

By Tami Klein

פורסם במדור- , ,

Maana Kyoto

Maana Kamo

Maana Kiyomizu  

שתי חברות ילדות יפניות הצליחו להגשים מחשבה וחלום

‘Creating spaces that inspire the mind and calm the heart’

בתים לארח, תרצו מלונות בוטיק כמעט מיניאטוריים בגודלם, ממוקמים בבתים מעץ, סוג בתי עץ עירוניים המכונים machiyas  , אופייניים בעיקר בKyoto-, בירתה העתיקה של יפן.

יפן ידעה  ויודעת לשמר תרבות. ואנחנו? נוכל רק ללמוד ולהפנים. מלון בוטיק שהאווירה שהוא משרה – מינימליזם חומרי, שקט ורוגע. מדינה צעירה כשלנו, שהגענו אליה מכל קצות העולם עדיין לא יכלה לבסס תרבות משלה. מובן, אבל לכן היא יכולה ללמוד ולהעריך שהבסיסי החומרי בצימצומו עשוי להיות תרומה גדולה בקונסטלציות מתוכננות.

שתי המייסדות הצעירות הקימו בקיוטו שלושה מלונות בוטיק בבתי עץ של פעם. הצרכים יכולים להצטמצם – לישון, להתרחץ ולאכול – וכל השאר – קירות הבית, הטאטאמי (המחצלות היפניות), הפוטונים (שמגלגלים לשנה) ואביזרים עבודת יד יעטפו את האורח באווירתם. רק כאשר חווים חוויה מעין זאת מתגלה תרומתה של הצניעות…

Maana ביפנית – חושים. הצילומים מטה יוכיחו כיצד האווירה במעט ובנכון היפני לא מרפה ומציפה את החושים. משתכרים מהלא-כלום, מהחומר הטבעי, מעבודת היד ומהצלליות במעבר מיום ללילה.

לפי הזמנה מראש אפשר לקבל גם ארוחות או אפשר להכין ארוחה צנועה במטבח המלון. אפשר לטבול ב'חבית' המקלחת ולספוג האפשרי; אפשר לישון על פוטונים בפיג'מות המוכנות על המיטה מראש; אפשר להיכנס ל"בועת"  אחת מ- Maana House ולהיווכח בתרומת המקום.

www.maanahomes.com

      btt