מגזין "מקו ועד תרבות"

from Line to Culture – the magazine

'ג'יבריש אני מדברת אליך'
בתיה שני
*
אמנות מעוררת עניין
בין חומר למופשט

By Tami Klein

פורסם במדור- ,

בתיה שני, אמנית המתמחה בביטוי מעניין – באמצעות חוט ומחט, מציגה בתערוכת יחיד בסטודיו פלך 6 בתל אביב. העניין, במעבר מעבודה לעבודה, עין הצופה מאותגרת גם במיומנותה של שני באמנות הריקמה, וגם בעניין שהיא מצליחה ליצור בדיאלוג בין מילים לריקמה.  אין ספק שמיומנותה של שני אינה רק במלאכת הריקמה, שהיא לא-קטנה, אלא במופשט שהיא מצליחה להעלות בהברקות המילוליות הקצרות המשולבות בתמונות הריקמה.

יש הרבה הפתעות עם עומק אמירה היכול להדהד בצופה בעבודותיה, ומה שמעניין –  שגם כאשר המילים הרקומות נעדרות, עולה ביטויי מלל, שהצופה מעלה בצפייה, רוצה לומר, שלעבודות מסוימות כוח לגעת ו"לבקש" התייחסות מהמבקר, מעין סוד פנימי שהרקום הצליח לאצור, ואותו חושף רק למי שמתבונן בו. לעיתים המקטעים הלא-מילוליים הרקומים נדמה שכותבים שפה משלהם. והם לא נשארים זרים. הקצב הפנימי של הנרקם מרים קול מובן. בנקודה זאת מובן מדוע מצליחה בתי שני לעורר עניין אמנותי.

חבל, לטעמי, לבזבז מילים מפרשות כדי להדהד הנראה. הקסם הגדול של התערוכה הוא החידות שכל צופה מצליח להעלות ב tete-a-tete עם עבודותיה של בתיה שני.

פן נוסף חשוב בתערוכה – יש אסתטיקה רבה בעבודות;  האיזון הזה שהגדרתי אותו במונח 'אסתטיקה' מזמין להתקדם לצפות עוד ועוד במעבר מעבודה לעבודה. העניין שהתערוכה מעוררת מסבירה אמנותה של שני.

בתיה שני, ילידת חיפה, בת להורים שורדי שואה, התפתחה אמנותית במעבר ללונדון, בלימודיה באקדמיה המלכותית לרקמה.

אוצרת התערוכה – דר' נאווה סביליה שדה

צילומים – רן ארדה

סטודיו, רחוב הפלך 6 תל אביב

שעות פתיחה: חמישי, שישי, שבת  10:00-14:00

שאר הימים וסיורי קבוצות – בתיאום מראש במייל : inbal@sharocorp.com

התערוכה תוצג עד 31 באוגוסט 2024

לפרטים נוספים: הדס שפירא, יחסי ציבור: 050-8862743  hadashapirapr@gmail.com

      btt