מגזין "מקו ועד תרבות"

from Line to Culture – the magazine

אתם מבקשים לקנות מתנה לילדים?
חדש על המדף ספר יפיפה וגם מאד מעניין

'האנטומיה של הים'

מאת
Julia Rothman

By Tami Klein

פורסם במדור- ,

ג'וליה רותמן התמחתה בשנים האחרונות להנגיש לילדים, ובעצם לכל אחד מאיתנו, את הטבע במגוון העצום שבו ובאסתטיקה שהטבע אחראי לה. הוסיפו מעשה ידיה וכשרונה של רותמן – איורים וצבעוניות כובשת.

"כמעט כל אשר הים מכיל החל משוניות אלמוגים ועד ימות הקוטב, החי במעמקי האוקיינוסים והימים. ג'וליה רותמן משלבת באיוריה אמנות ומדע וחושפת תופעות קסומות של החיים מתחת ומעל לגל הים".

רותמן היא מאיירת, מציירת דפוסים בנייר ובבדים, ואף כותבת. יש לה טור ב- Sunday New York Times  ועובדת עבור מדיות נוספות. עד עתה רותמן כתבה, שיתפה פעולה  ואיירה 12 ספרים כאשר התמקדותה היא בטבע ותוצריו. היא חיה ועובדת בברוקלין, בניו יורק.

כתיבתה עניינית ומתומצתת, והצבעוניות העוקבת אחר המתואר בטבע מעודנת ומזמינה להמשיך לדפדף. זהו ספר לכל גיל, כאשר אפשר לפתוח בכל דף ולהעשיר ידיעותינו על אוצרות הטבע בימים ובאוקיאנוסים . העושר הוויזואלי והמידע מעורר סקרנות הבאה לסיפוקה בתמציתיות ובצורה המכבדת לא רק את היוצרת, אלא גם את הקוראים.

חיינו לאורך הים התיכון ונגישות הילדים בארץ לים ולבילויים בקרבתו, ובין הגלים, רק תומכים בספר מעניין ויפהפה זה. קוריוז – כשאחד מנכדי, בן ה- 9, ראה את הספר על שולחן עבודתי, קפץ משמחה "בדיוק היום ילד בכיתה, שהיה לו יום הולדת, הביא את הספר מתנה לספריית הכיתה", ואחותו בת ה-6 סיפרה בהתלהבות על הספר שכבר הספיקה לדפדף בו. עדות חיה לעניין ולהתלהבות.

הוצאת צלטנר מצליחה, לרוב, בהוצאת ספרי ילדים מרעננים – תוכן ונראות -את מדף הספרים. שני הספרים של ג'וליה רותמן שההוצאה הוציאה  – 'האנטומיה של הטבע' ו'האנטומיה של הים' הם מתנה ראויה לכל ילד.

www.zeltner.co.il

מתוך הספר 'האנטומיה של הטבע'

www.juliarothman.com

      btt