מגזין "מקו ועד תרבות"

from Line to Culture – the magazine

יפן – אתר נופש ביער לרגלי הר Nasu
משרד ארכיטקטים Klein-Dytham, הפועל ביפן, עיצב מעין אגדה.

החופשות לפנינו. שימו לב לאתר הייחודי המפורט מטה
מקום נופש, עם או בלי הילדים
מומלץ בזכות העיצוב, הטבע, הפינוקים ותשומת הלב לאיכויות הבילוי.

By Tami Klein

פורסם במדור- , , ,

אזור NASU, ממוקם בצפון מחוז Tochigi. הנסיעה ברכבת המהירה מטוקיו עורכת לא יותר מ- 75 דקות. בטבע, לרגלי הר Nasu, בתוך היערות וצמוד לשדות אורז, נבנה אתר נופש. שני מבנים ישנים של המלון, מ- 1986מוקמו בזמנו בתוך היער. משרד ארכיטקטים הוזמן לעצב מבנה מרכזי מעורר השראה.

צילום: Brian Scot Peterson

צילום: Brian Scot Peterson

למלון 40 חדרים, אשר שופצו ועוצבו מחדש, ובהתאם דורגו לחדרים מפנקים יותר וחדרים יותר מינימליסטיים.  כדי להקל על המעברים בין שלושת חלקי המלון, שניים הישנים והחדש, הם חוברו באמצעות גשר עץ. המבנה החדש, כמו יצורים לא-מכאן, לו 3 קונוסים דמויי גגות החושפים את הטבע ב-365 מעלות. כל קונוס מתנשא לכוון מעט שונה, ומכאן השם היפני POKO POKO –  "המזדקרים", אם תרצו.

מאחר שבית הנופש מיועד גם למשפחות עם ילדים, המבנה המרכזי, POKO POKO, הוא מעין מועדון משפחתי. לכל קונוס תפקיד משלו. הקונוס המרכזי מיועד לפעילות קולינרית, בישול,  על ידי ילדים והוריהם – דוגמת פיצות, ריבות, כיבושים למיניהם. את המוצרים האורחים אוספים בגינת הירק של המלון, בה גם ילמדו כיצד שותלים ומגדלים ירקות ועשבי תיבול.

הכנת פיצה

גן הירק

שדה אורז

אחד הקונוסים מיועדים לפעילות ילדים, היכולים לטפס עד ה-sky light, בקצה העליון של הקונוס, כאשר הילדים הצעירים יכולים לשחק בבריכת כדורים רכים.

הקונוס השלישי מיועד למבוגרים, לישיבה ליד האח. גם בחורף או בימים גשומים, מבוגר וילד יוכלו ליהנות ממראות הטבע הנחשפים דרך קירות הזכוכית של הקונוסים ולשלב קריאה, שיחה,משחק…

הגגות של הקונוסים נבנו מעצי האורן בשטח. בקצה הקונוס נבנו skylights  בשילוב קורות וטבעות ברזל.

למלון 2 מסעדות – OTTO SETTE NASU, לארוחות הערב, כאשר האוכל מוגש לשולחנות, והשנייה – SHAKI SHAKI, מסעדת BUFFET, לארוחות הבוקר והצהריים.

משרד האדריכלים KLEIN-DYTHAM שיפצו ועיצבו מחדש  40 חדרי המלון.

ההיצע סביב בית המלון עשיר – טיולים רגליים, חלקם מודרכים, עלייה להרים באמצעות רכבל, סביבה כפרית המציעה מוצרים הנמכרים בחנויות מעוצבות – גבינות, יינות ואף בתי קפה. ויתכן שהאטרקציה החשובה ביותר עבור הילדים היא הפעילות הפיזית, החל מעיבוד האדמה, קטיף והכנת ארוחות בעצמם ולטעמם.

www.hoshinoresorts.com/en/hotels/risonarenasu
Project Name PokoPoko Club House
Location Risonare Nasu Hotel, Tochigi Prefecture Japan
Architect Klein Dytham architecture
Client Hoshino Resort
Contractor Tobu Construction
Structutal Engineer TECTONICA
Timber Engineering Shelter
M & E Architectural Energy Research Studio
Landscape Designer TERRA
Lighting Designer FDS

      btt