מגזין "מקו ועד תרבות"

from Line to Culture – the magazine

מגזין מקו ועד תרבות / מיזם דיגיטלי ללא צרכי רווח L’Arpeggiata- מוסיקת עממית, תקופת הבארוק – מרעננת האוזן והעיניים

L’Arpeggiata – מוסיקת עממית, תקופת הבארוק – מרעננת האוזן והעיניים

By chayap

פורסם במדור-

// הצילום מתוך האתר www.apergiatta.com

מוסיקאית  Christina Pulhar , ממוצא אוסטרי, יסדה בשנת 2000, באירופה, אנסמבל ייחודי ביותר – הצוות מנתח ומנגן בכלים עתיקים, אוטנטיים, מאה 17, מוסיקה עממית, עם דגש על ים התיכון – איטליה, צרפת, ספרד, יוון. האנסמבל משתף פעולה לא רק עם מוסיקה קלאסית אלא גם עם ג'ז וביטויי מחול ותיאטרון מתאימים. המוסיקה העממית בתקופת הבארוק מחליפה לבוש ברבדים מפתיעים בזכות הדיסציפלינות השונות הבאות לידי ביטוי בביצועה. הפילוסופיה של L’Arpeggiata – לבטא מוסיקה באמצעות דיסציפלינות שונות.

במסגרת פסטיבל פליציה בלומנטל האנסמבל הופיע בארץ במאי 2018 זאת הפעם הרביעית, ולא בכדי.  אמניה הם סוליסטים בתחומם מהבולטים באירופה. הקבוצה, הנחשבת מאד איכותית גם בבחירת היצירות, בעיבודיה ובביצועיה, מבוקשת ביותר בפסטיבלים ובאולמות היוקרה בכל העולם. הקבוצה גם הוציאה מספר דיסקים, כאשר הבולט מביניהם הוא Meditterraneo.

אשרי האמנים היכולים ליצור במקסימום חופש פעולה כמתואר מעלה. הרעננות של האמירה המוסיקאלית-אמנותית שקבוצה זאת מביאה ומביעה היא יוצאת דופן. הקונצרט בארץ ניגן מוסיקה עממית מאגן הים התיכון, מוסיקת בארוק, בכלים עתיקים ולא רק עתיקים, כאשר בכל יצירה היו הפתעות ווקאליות, כליות (אימפרוביזציות של כלי נקישה), תוספות תיאטרליות ותנועתיות. תענוג לאוזן, לעין וללב. לא בכדי הקהל הריע בהתלהבות עולה על גדותיה.

חפשו את L’Arpeggiata ותצפו והאזינו לנגנים מוכשרים אלו, בהן רוח יצירה מלהיב ומרענן.

 

      btt